Myslete na budoucnost. Zařiďte si spořicí účet

Možná právě sníte o novém autě. Nebo se chcete pustit do rekonstrukce vaší kuchyně. Nebo si chcete splnit jiné přání z vašeho pomyslného seznamu, ale k realizaci vám chybí nějaká ta finanční rezerva. Právě v takových chvílích se vyplatí disponovat spořicím účtem, na který si budete pravidelně odkládat část svých financí, a nečekané výdaje mnohem lépe ustojíte. Přečtěte si, jak začít spořit a jaké výhody přináší spořicí účet založený u ING.

Jak začít spořit

Možností spoření existuje v současné době velká řada. Nezáleží přitom na tom, jak velkou sumu si každý měsíc odkládáte, ale spíše na tom, abyste to dělali pravidelně a svědomitě. Díky tomu si totiž budujete jeden z nejdůležitějších finančních návyků.

Naspořené peníze poté můžete využít:

  • k překlenutí náročnějšího finančního období,
  • k pořízení věcí do domácnosti nebo nového automobilu,
  • k rekonstrukci vašeho domova,
  • nebo třeba jako základ vaší budoucí hypotéky.

Způsobů spoření je samozřejmě spousta. Přebytečnou hotovost si můžete odkládat doma do prasátka, nebo si ji vkládat na spořicí účet. Nevýhodou domácího spoření je přitom skutečnost, že se vám nijak nezhodnocuje. Na rozdíl od toho peníze na spořicím účtu bývají úročeny, díky čemuž se vám alespoň částečně zhodnocují. Procento úročení je přitom u každého poskytovatele spořicích účtů mírně odlišné.

Sbírejte kovové mince

Určitě to také znáte. Pokud používáte hotovost, ve vaší peněžence se hromadí spousta drobných. Zkuste si je na konci každého dne z peněženky vytáhnout a uložit do kasičky. Úbytku takových drobných si prakticky ani nevšimnete a jakmile se rozhodnete pokladničku vysypat, budete velmi mile překvapeni. Mince si poté můžete jednoduše vložit na spořicí účet a pokračovat zase od začátku.

Nastavte si trvalý příkaz

Pokud chcete své spoření maximálně zautomatizovat, můžete si jednoduše nastavit trvalý příkaz. Předem si stanovte, kolik peněz si chcete každý měsíc odložit a v této výši si nastavte i pravidelnou platbu z vašeho běžného účtu na účet spořicí.

Odkládejte si procento z každého příjmu

Pokud jsou vaše příjmy variabilní a v průběhu roku se mění, můžete vyzkoušet tuto metodu. Jednoduše si určete, jaké procento z každého příjmu si budete odkládat. Může to být třeba 10, 15 nebo 20 %. Je to jen na vás. Jakmile vám na účet nějaké peníze přijdou, okamžitě si dané procento z nich převeďte na spořicí účet. Pokud budete nekompromisní, váš zůstatek na spořicím účtu se bude neustále zvyšovat a vy budete časem velmi mile překvapeni.

Jaké výhody spořicí účet přináší?

Spořicí konto u ING si můžete založit jednoduše online, bez nutnosti osobní návštěvy pobočky, což je v dnešní době rozhodně velkým plus. ING má přitom pro nové klienty připravenou speciální akci. Po dobu prvních tří měsíců od založení ING konta budou vaše úspory do celkové výše 300 000 Kč úročeny sazbou 0,5 % p.a.

Výhodou je rovněž skutečnost, že si ING spořicí účet založíte bez zbytečných poplatků. Peníze si zároveň budete moct kdykoliv vybrat podle toho, jak se vám to hodí, aniž byste za jednotlivé převody museli platit další peníze navíc. Pokud si proto chcete ponechávat určitou finanční rezervu s možností peníze kdykoliv použít na nečekané výdaje, vyjde vám toto konto maximálně vstříc.

ING přináší novinky ve svých službách

ING v nedávné době představilo hned několik novinek, které se ke spořicím účtům vztahují. Tyto drobnosti se přitom podílí na mnohem větším uživatelském komfortu a klientům přináší řadu užitečných výhod.

Majitelé ING konta si například nově nemusí zbytečně pamatovat své klientské číslo. Místo toho si mohou sami vybrat a nastavit své vlastní uživatelské jméno, prostřednictvím kterého se budou přihlašovat do mobilního i internetového bankovnictví.

V letošním roce jsme zažili spoustu nečekaných změn spojených s celosvětovou koronavirovou pandemií. S ohledem na to se i ING rozhodlo maximálně rozšířit nabídku svých služeb, které lze vykonávat z pohodlí domova. Bezpečně se proto můžete přihlásit do internetového i mobilního bankovnictví, podívat se na aktuální zůstatek i si zobrazit výpis z účtu. Užitečná je i možnost snadného zadání platby, trvalého příkazu či inkasa, možnost správy svých investic nebo třeba změny osobních údajů.Vzhledem k současné situaci je stále třeba počítat s tím, že se můžeme setkat s druhou koronavirovou vlnou, která nás opět přivede do určité izolace. Pokud se však rozhodnete pro spořicí účet u ING, nemusíte se nenadálých situací obávat.

Podnikatelé v době po koronaviru

Asi polovina podnikatelů přišla v době koronaviru o příjem, zákazníky, musela úplně zavřít a nemá nebo nemělo z čeho platit nájmy. Společnost Reservio provedla průzkum mezi 600 živnostníky a malými a středními podniky různých odvětví, od realitních služeb až po provozování privátů. Z průzkumu vyplynulo, že pětina musela propouštět nebo omezovat spolupráce. Peníze z programu ministerstva financí Pětadvacítka podle průzkumu získalo 56 procent živnostníků, u dalších programů byli dotázaní výrazně méně úspěšní.

Na pomoc jednoho z programů na podporu podnikatelů Covid I, II, II dosáhlo procento oslovených a kurzarbeitový program Antivirus pomohl zhruba šesti procentům dotázaných. Téměř 30 procent ale o státní podporu nežádalo a čtyřem procentům byla žádost o ni odmítnuta.

Zdroj: HN

Podnikatelé ale nevěší hlavu. Někteří z nich měli své úspory a neváhali je použít, aby své podnikání nemuseli ukončit. Někteří z nich po nějaké kratší či delší době dosáhli na finance z některých kompenzačních programů.

Web pruvodcepodnikanim.cz dotázal několik podnikatelů, jak vnímají koronavirus, jaký je to zásah do podnikání nebo zda změnili podnikatelskou strategii. Po vzoru webu pruvodcepodnikanim.cz jsem se zeptala na 3 otázky několika podnikatelů.

Patrik Duda: u podniku jsme například zavedli bezkontaktní rezervaci

Patrik Duda je zakladatelem inovativního projektu spojující nejstarší řemeslo a virtuální realitu v privátu v Praze s názvem Naughty Harbor. A to v podobě virtuálního nevěstince, který otevřel v centru Prahy.

1. Jak vás zasáhla opatření proti šíření koronaviru?

Velmi. Náš podnik byl celou dobu uzavřený, a na prodeje přes e-shop to mělo samozřejmě také značný vliv. Naše produkty se řadí do kategorie luxusních produktů, které v této době nebyly nezbytné. Nyní již máme znovu otevřeno a zájem je větší, než jsme předpokládali.

Největší riziko vidím v nejistotě v tom, co vlastně přijde a jak dlouho bude trvat, než si lidé zvyknou opět na normální život a zbaví se strachu z nemoci. Tento strach může naprosto změnit chování spotřebitele, a to je asi největší neznámá.

2. Pomohl vám některých z vládních programů pro zmírnění ekonomických dopadů?

Konkrétně pro toto podnikání mě nenapadá žádné.

Příspěvky pro OSVČ jsou příjemnou cenou útěchy. Kromě podniku spravuji větší počet nemovitostí, kde je valná většina z nich financovaná úvěrem. Odložení splátek je v tomto případě velmi přínosné.

3. Jak se změnila vaše podnikatelská strategie? Našli jste na trhu nové příležitosti?

Stanovili jsme jasný krizový plán a řídíme se jim. Zatím to vypadá že se nenaplní.

Zavírat nebudeme v žádném z případě, na to je má vize až moc silná, nicméně jsme ochotni dělat ústupky a škrty, pokud to bude nutné. Myslím, že období karantény byla velká příležitost nastartovat podnikání, ať ve stávajících službách či produktech nebo v nacházení nových možností. U podniku jsme například zavedli bezkontaktní rezervaci, která zaručuje, že se v prostorech nepotkáte s obsluhou ani jiným zákazníkem. 50 % rezervací je nyní bezkontaktních.

Hledáme další příležitosti a věříme, že jakékoliv případné poklesy dorovnáme a ve výsledku vyjdeme ještě silnější.

Robert Urban: co se dříve mohlo nabídnout majitelům, dnes již nepůjde

Robert Urban stojí za projektem StálýNájem.cz. Vybrat ideálního nájemce není snadné. Proto lze, zejména v Praze, využít službu, která garantuje pravidelný nájem a řešení problémů spojených s pronájmem bytů. Realitní služby pandemie samozřejmě zasáhla v nemalé míře.

1. Jak vás zasáhla opatření proti šíření koronaviru?

Zásah je citelný, hlavně z důvodu menšího zájmu o nabízené byty. Riziko je nejspíš ve schopnosti platit nájem. I když doufáme, že to bude jen krátkodobá situace. Lidé myslím musí upřednostnit bydlení před novým telefonem nebo televizí.

2. Pomohl vám některých z vládních programů pro zmírnění ekonomických dopadů?

Podporu živnostníků a ošetřovné. Bohužel špatné je vyplácení, ale to je spíše pro naše klienty, což ovlivňuje i nás. Pro nás bohužel žádná podpora nebyla.

3. Jak se změnila vaše podnikatelská strategie? Našli jste na trhu nové příležitosti?

Zatím se strategie nemění. Více se zaměříme na internet a možnost pronajmout si byt bez osobní prohlídky a schůzky. Co je už je teď jasné je to, že to co se dříve mohlo nabídnout majitelům, dnes již nepůjde.

Zajímá vás, co říkají další podnikatelé? Projděte si poslední rozhovory na průvodcepodnikáním.cz.

Ekonomika za časů koronaviru

Coronavirus, koronavirus, COVID-19. Pandemie, která hýbe světem. Jaký dopad bude mít na českou a celosvětovou ekonomiku? Sledujte důležité články.

Coronavirus, koronavirus, COVID-19. Pandemie, která hýbe světem. Jaký dopad bude mít na českou a celosvětovou ekonomiku? Sledujte důležité články.

Virus je rozšířený v Itálii, Jižní Koreji, Španělku, Německu, ve Francii, v USA, atd. K dnešnímu dni je známo 157 197 případů nakažení a 5 839 tomuto viru podlehlo. Aktuální data sledujte na Coronavirus Update (Live).

Pokračovat ve čtení „Ekonomika za časů koronaviru“

20. listopad – Den bez dluhů. Jak se vypořádat s dluhy?

Lidé, kteří nejsou schopni splácet své finanční závazky, se ve středu mohou během akce Den bez dluhů poradit s odborníky. Bezplatné konzultace se budou konat v 15 pobočkách a kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR po celé zemi.

Lidé, kteří nejsou schopni splácet své finanční závazky, se ve středu mohou během akce Den bez dluhů poradit s odborníky. Bezplatné konzultace se budou konat v 15 pobočkách a kontaktních pracovištích Úřadu práce ČR po celé zemi.

Učiňte první krok

Den bez dluhů nabízí podle organizátorů každoročně příležitost pro učinění prvního kroku k vymanění se z dluhové pasti. Podrobné informace najdou zájemci na webu www.nasedluhy.cz.

Pokračovat ve čtení „20. listopad – Den bez dluhů. Jak se vypořádat s dluhy?“

Finanční služby online, aneb bankovnictví pro 21. století

Digitalizace a nová síťová média ovlivnily svět finančních služeb do tak velké míry, jako málokterý jiný obor. Těžko už si dnes představíme bankovní činnost bez internetu a jeho možností. Platí to bezezbytku i pro systém práce uvnitř bank. Pojďme se ale podívat na tematiku bankovních služeb a internetu z pohledu klienta.

Pokračovat ve čtení „Finanční služby online, aneb bankovnictví pro 21. století“

Bezstarostné vyřízení hypotéky od kalkulace po podpis

Jak si většina lidí představuje ideální proces získávání hypotéky?

  • Celý proces by měl být hladký a rychlý.
  • Klient by měl okamžitě vědět, na čem je.
  • Klient chce během procesu získávání hypotéky řešit minimum věcí.

Tato kritéria zdaleka nesplňují všechny subjekty poskytující hypotéční poradenství na trhu. Se společností My Hypo si ale můžete být jistí, že získáte bezproblémově rychle vyřízenou hypotéku. Poradci My Hypo poctivě projdou veškeré nabídky finančních domů v Čechách a vyberou takovou hypotéku, která pro vás bude skutečně nejvýhodnější.

Nebankovní půjčka je rychlou cestou k získání úvěru

Důvodů, proč si dnes lidé půjčují finanční prostředky, je celá řada. Někdo si chce prostě jen pořídit novou motorku nebo vyrazit na dovolenou k moři. Jiný je zase k volbě úvěru donucen nutností uhradit nečekané výdaje. Úvěry využívají nejen fyzické osoby, ale také živnostníci. Pomocí úvěrů mohou pořídit potřebný materiál pro svou výrobu či prodejní zboží pro obchod. Ve všech případech je důležité přistupovat k věci rozumně a pečlivě zvážit své schopnosti úvěr splácet.

Pokračovat ve čtení „Nebankovní půjčka je rychlou cestou k získání úvěru“