Chytré hodinky jako chytrá investice

Nedávno se ke mně dostala informace, že i přesto, že českou ekonomiku silně zasáhl koronavirus, prodeje chytrých hodinek strmě rostou. To mě dovedlo také k otázce, zda Češi vnímají chytré hodinky jen jako prostředek k tomu, jak se dostat do kondice, nebo i jako investici. Proč investovat do luxusních chytrých hodinek? 

V Česku se chytrým hodinkám daří

Česko je nejlepší v prodeji chytrých hodinek. Zpráva, která se v posledních měsících šířila po internetu. Možná i pro vás je stejně jako pro mě překvapením, že podle statistik nemá žádná jiná země Evropské unie tak vysoký podíl lidí, kteří si koupili chytré hodinky, fitness náramky a další nositelnou elektroniku. Z průzkumů vyšlo, že nositelnou elektroniku u nás vlastní 35 % lidí, zatímco v zemích Evropské unie se jedná jen o 19 % populace.

Hlavním důvodem vzrůstu prodeje je skutečnost, že vzhledem k zavřeným posilovnám a sportovištím cvičí více lidí doma nebo v přírodě a chtějí si měřit své výkony. Chcete vědět, jaké další státy patří ke špičce v prodeji chytrých hodinek? Pusťte se do čtení tohoto článku.

Chytré hodinky jako investice do zdraví

Pod pojmem investice si asi většina lidí jako první představí finanční zisk. Mám za to, že drahé hodinky mohou být opravdu dobrou investicí právě v tomto slova smyslu, zároveň však chytré hodinky vnímám také jako skvělou investici do zdraví.

To, že Češi vědí, že je nutné i v době vládních omezení spojených s koronavirem dělat něco pro své zdraví, dokazují výše uvedené statistiky. I údaje ze srovnávače Heureka poskytují zajímavé informace, ze kterých vyplývá, že prodej chytrých hodinek v České republice v loňském roce stoupl o neuvěřitelných 86 %.

Oblíbené značky chytrých hodinek

A jaké značky chytrých hodinek u nás vedou? Mezi ty nejoblíbenější patří hodinky známých značek Apple, Xiaomi, Huawei a také Samsung a Garmin.

Značku Garmin založili již v roce 1989 Gary Burrell a Min Kao a značka kromě oblíbených sportovních hodinek nabízí také například turistické navigátory a automobilová zařízení.

Můj tip: Hodinky Garmin Fenix

Jak už jsem zmínila výše, hodinky Garmin se těší velké oblibě lidí, což dokazují také slova chvály v recenzích. Pokud hledáte kvalitní hodinky s dlouhou výdrží, doporučuji chytré GPS hodinky Garmin Fenix, které jsou dostupné ve třech velikostech a vynikají celou řadou praktických funkcí.

Sportovní hodinky Garmin Fenix. Zdroj: Pulsmetry.cz 

Proč si Češi chytré hodinky pořizují?

Právě investice do zdraví je hlavním důvodem, proč vzrostla obliba chytrých hodinek. Lidé chtějí prostřednictvím hodinek kontrolovat vlastní pohybovou aktivitu, měřit počet kroků nebo naběhané kilometry, nebo si hlídat svou tepovou frekvenci a zachytit trasu pomocí GPS.

Někteří také u chytrých hodinek vyhledávají funkci, která je v případě delší pohybové nečinnosti upozorní na to, že by měli vstát a něco dělat. Lidé také oceňují možnost propojení sportovních aplikací se svými přáteli, díky čemuž spolu mohou virtuálně soupeřit. Chytré hodinky jsou bezesporu skvělou motivací, jak začít sportovat v přírodě nebo doma

Zajímá i vás, jak začít cvičit doma? Pak vám možná přijde vhod článek Jak‌ ‌začít‌ ‌cvičit‌ ‌doma?‌ ‌Zaručené‌ ‌cviky‌ ‌na‌ ‌vaše‌ ‌problematické‌ ‌partie‌.

Chytré hodinky jsou nové zlato

To, že Češi v posledních měsících hojně investují do akcií, kryptoměn a zlata vás asi nepřekvapí, možná vás však zaujme fakt, že někteří vnímají jako investici i hodinky.

Investice do hodinek však rozhodně není novinkou. Například luxusní hodinky světoznámých značek Rolex a Patek Phillippe časem zvyšují svou hodnotu. A investuje se nejen do speciálních hodinek, kterých na světě existuje jen několik málo kusů, ale také do těch klasicky dostupných.

Na co myslet při investování do hodinek?

Pokud chcete koupit hodinky s vidinou zisku, měli byste počítat s tím, že pokud chcete na hodinkách v budoucnu vydělat hodně peněz, musíte za ně i nemalou částku utratit.

Ve většině případů totiž platí, že čím dražší hodinky jsou, tím lépe je později prodáte. Je nutné si také uvědomit, že zisk z hodinek nebude okamžitý a na návratnost této investice si budete muset počkat. Stejně jako u jiných investic platí, že je důležitá dobrá znalost trhu. Před tím, než tedy hodinky koupíte, nastudujte si o nich co nejvíce informací.

Při nákupu investičních hodinek si dejte velký pozor na falešné hodinky a v případě, že hodinky plánujete v budoucnu prodat, nezapomeňte o ně pečovat. Hodinky by měl ideálně pravidelně kontrolovat hodinář, díky čemuž prodloužíte jejich životnost.

Hodinky Kronaby

Pokud chcete investovat do kvalitních chytrých hodinek, které na pohled vypadají jako klasické hodinky, jistě vás zaujmou hybridní chytré hodinky švédské značky Kronaby. Hodinky s chytrými technologiemi jsou velmi precizně zpracované, ale zároveň cenově dostupné.

Luxusní hodinky Kronaby. Zdroj: Pulsmetry.cz 

Slovo závěrem

Chytré hodinky jsou bezesporu skvělou investicí. Ať už se je rozhodnete vnímat jako investici do svého zdraví, která je k nezaplacení, nebo investici s vidinou budoucího zisku, jednoznačně neuděláte krok vedle.

Má investice do zlata smysl? Sledujte vývoj trhu online

Zlato je po dlouhé věky symbolem bohatství – nesmí chybět v žádné z přetékajících truhel filmového pokladu. Využíváme ho také, chceme-li něčemu dodat punc vysoké hodnoty – svého partnera nebo partnerku oslovujeme „zlato“. Zlato v našem jazyce představuje i vysokou úroveň či kvalitu, jak dokazují výrazy jako „zlato v hrdle“. Zaslechne-li ale slovo „zlato“ zkušený obchodník, naskočí mu automaticky sousloví „investiční příležitost“.

Pokračovat ve čtení „Má investice do zlata smysl? Sledujte vývoj trhu online“