Chytré hodinky jako chytrá investice

Nedávno se ke mně dostala informace, že i přesto, že českou ekonomiku silně zasáhl koronavirus, prodeje chytrých hodinek strmě rostou. To mě dovedlo také k otázce, zda Češi vnímají chytré hodinky jen jako prostředek k tomu, jak se dostat do kondice, nebo i jako investici. Proč investovat do luxusních chytrých hodinek? 

V Česku se chytrým hodinkám daří

Česko je nejlepší v prodeji chytrých hodinek. Zpráva, která se v posledních měsících šířila po internetu. Možná i pro vás je stejně jako pro mě překvapením, že podle statistik nemá žádná jiná země Evropské unie tak vysoký podíl lidí, kteří si koupili chytré hodinky, fitness náramky a další nositelnou elektroniku. Z průzkumů vyšlo, že nositelnou elektroniku u nás vlastní 35 % lidí, zatímco v zemích Evropské unie se jedná jen o 19 % populace.

Hlavním důvodem vzrůstu prodeje je skutečnost, že vzhledem k zavřeným posilovnám a sportovištím cvičí více lidí doma nebo v přírodě a chtějí si měřit své výkony. Chcete vědět, jaké další státy patří ke špičce v prodeji chytrých hodinek? Pusťte se do čtení tohoto článku.

Chytré hodinky jako investice do zdraví

Pod pojmem investice si asi většina lidí jako první představí finanční zisk. Mám za to, že drahé hodinky mohou být opravdu dobrou investicí právě v tomto slova smyslu, zároveň však chytré hodinky vnímám také jako skvělou investici do zdraví.

To, že Češi vědí, že je nutné i v době vládních omezení spojených s koronavirem dělat něco pro své zdraví, dokazují výše uvedené statistiky. I údaje ze srovnávače Heureka poskytují zajímavé informace, ze kterých vyplývá, že prodej chytrých hodinek v České republice v loňském roce stoupl o neuvěřitelných 86 %.

Oblíbené značky chytrých hodinek

A jaké značky chytrých hodinek u nás vedou? Mezi ty nejoblíbenější patří hodinky známých značek Apple, Xiaomi, Huawei a také Samsung a Garmin.

Značku Garmin založili již v roce 1989 Gary Burrell a Min Kao a značka kromě oblíbených sportovních hodinek nabízí také například turistické navigátory a automobilová zařízení.

Můj tip: Hodinky Garmin Fenix

Jak už jsem zmínila výše, hodinky Garmin se těší velké oblibě lidí, což dokazují také slova chvály v recenzích. Pokud hledáte kvalitní hodinky s dlouhou výdrží, doporučuji chytré GPS hodinky Garmin Fenix, které jsou dostupné ve třech velikostech a vynikají celou řadou praktických funkcí.

Sportovní hodinky Garmin Fenix. Zdroj: Pulsmetry.cz 

Proč si Češi chytré hodinky pořizují?

Právě investice do zdraví je hlavním důvodem, proč vzrostla obliba chytrých hodinek. Lidé chtějí prostřednictvím hodinek kontrolovat vlastní pohybovou aktivitu, měřit počet kroků nebo naběhané kilometry, nebo si hlídat svou tepovou frekvenci a zachytit trasu pomocí GPS.

Někteří také u chytrých hodinek vyhledávají funkci, která je v případě delší pohybové nečinnosti upozorní na to, že by měli vstát a něco dělat. Lidé také oceňují možnost propojení sportovních aplikací se svými přáteli, díky čemuž spolu mohou virtuálně soupeřit. Chytré hodinky jsou bezesporu skvělou motivací, jak začít sportovat v přírodě nebo doma

Zajímá i vás, jak začít cvičit doma? Pak vám možná přijde vhod článek Jak‌ ‌začít‌ ‌cvičit‌ ‌doma?‌ ‌Zaručené‌ ‌cviky‌ ‌na‌ ‌vaše‌ ‌problematické‌ ‌partie‌.

Chytré hodinky jsou nové zlato

To, že Češi v posledních měsících hojně investují do akcií, kryptoměn a zlata vás asi nepřekvapí, možná vás však zaujme fakt, že někteří vnímají jako investici i hodinky.

Investice do hodinek však rozhodně není novinkou. Například luxusní hodinky světoznámých značek Rolex a Patek Phillippe časem zvyšují svou hodnotu. A investuje se nejen do speciálních hodinek, kterých na světě existuje jen několik málo kusů, ale také do těch klasicky dostupných.

Na co myslet při investování do hodinek?

Pokud chcete koupit hodinky s vidinou zisku, měli byste počítat s tím, že pokud chcete na hodinkách v budoucnu vydělat hodně peněz, musíte za ně i nemalou částku utratit.

Ve většině případů totiž platí, že čím dražší hodinky jsou, tím lépe je později prodáte. Je nutné si také uvědomit, že zisk z hodinek nebude okamžitý a na návratnost této investice si budete muset počkat. Stejně jako u jiných investic platí, že je důležitá dobrá znalost trhu. Před tím, než tedy hodinky koupíte, nastudujte si o nich co nejvíce informací.

Při nákupu investičních hodinek si dejte velký pozor na falešné hodinky a v případě, že hodinky plánujete v budoucnu prodat, nezapomeňte o ně pečovat. Hodinky by měl ideálně pravidelně kontrolovat hodinář, díky čemuž prodloužíte jejich životnost.

Hodinky Kronaby

Pokud chcete investovat do kvalitních chytrých hodinek, které na pohled vypadají jako klasické hodinky, jistě vás zaujmou hybridní chytré hodinky švédské značky Kronaby. Hodinky s chytrými technologiemi jsou velmi precizně zpracované, ale zároveň cenově dostupné.

Luxusní hodinky Kronaby. Zdroj: Pulsmetry.cz 

Slovo závěrem

Chytré hodinky jsou bezesporu skvělou investicí. Ať už se je rozhodnete vnímat jako investici do svého zdraví, která je k nezaplacení, nebo investici s vidinou budoucího zisku, jednoznačně neuděláte krok vedle.

Podnikatelé v době po koronaviru

Asi polovina podnikatelů přišla v době koronaviru o příjem, zákazníky, musela úplně zavřít a nemá nebo nemělo z čeho platit nájmy. Společnost Reservio provedla průzkum mezi 600 živnostníky a malými a středními podniky různých odvětví, od realitních služeb až po provozování privátů. Z průzkumu vyplynulo, že pětina musela propouštět nebo omezovat spolupráce. Peníze z programu ministerstva financí Pětadvacítka podle průzkumu získalo 56 procent živnostníků, u dalších programů byli dotázaní výrazně méně úspěšní.

Na pomoc jednoho z programů na podporu podnikatelů Covid I, II, II dosáhlo procento oslovených a kurzarbeitový program Antivirus pomohl zhruba šesti procentům dotázaných. Téměř 30 procent ale o státní podporu nežádalo a čtyřem procentům byla žádost o ni odmítnuta.

Zdroj: HN

Podnikatelé ale nevěší hlavu. Někteří z nich měli své úspory a neváhali je použít, aby své podnikání nemuseli ukončit. Někteří z nich po nějaké kratší či delší době dosáhli na finance z některých kompenzačních programů.

Web pruvodcepodnikanim.cz dotázal několik podnikatelů, jak vnímají koronavirus, jaký je to zásah do podnikání nebo zda změnili podnikatelskou strategii. Po vzoru webu pruvodcepodnikanim.cz jsem se zeptala na 3 otázky několika podnikatelů.

Patrik Duda: u podniku jsme například zavedli bezkontaktní rezervaci

Patrik Duda je zakladatelem inovativního projektu spojující nejstarší řemeslo a virtuální realitu v privátu v Praze s názvem Naughty Harbor. A to v podobě virtuálního nevěstince, který otevřel v centru Prahy.

1. Jak vás zasáhla opatření proti šíření koronaviru?

Velmi. Náš podnik byl celou dobu uzavřený, a na prodeje přes e-shop to mělo samozřejmě také značný vliv. Naše produkty se řadí do kategorie luxusních produktů, které v této době nebyly nezbytné. Nyní již máme znovu otevřeno a zájem je větší, než jsme předpokládali.

Největší riziko vidím v nejistotě v tom, co vlastně přijde a jak dlouho bude trvat, než si lidé zvyknou opět na normální život a zbaví se strachu z nemoci. Tento strach může naprosto změnit chování spotřebitele, a to je asi největší neznámá.

2. Pomohl vám některých z vládních programů pro zmírnění ekonomických dopadů?

Konkrétně pro toto podnikání mě nenapadá žádné.

Příspěvky pro OSVČ jsou příjemnou cenou útěchy. Kromě podniku spravuji větší počet nemovitostí, kde je valná většina z nich financovaná úvěrem. Odložení splátek je v tomto případě velmi přínosné.

3. Jak se změnila vaše podnikatelská strategie? Našli jste na trhu nové příležitosti?

Stanovili jsme jasný krizový plán a řídíme se jim. Zatím to vypadá že se nenaplní.

Zavírat nebudeme v žádném z případě, na to je má vize až moc silná, nicméně jsme ochotni dělat ústupky a škrty, pokud to bude nutné. Myslím, že období karantény byla velká příležitost nastartovat podnikání, ať ve stávajících službách či produktech nebo v nacházení nových možností. U podniku jsme například zavedli bezkontaktní rezervaci, která zaručuje, že se v prostorech nepotkáte s obsluhou ani jiným zákazníkem. 50 % rezervací je nyní bezkontaktních.

Hledáme další příležitosti a věříme, že jakékoliv případné poklesy dorovnáme a ve výsledku vyjdeme ještě silnější.

Robert Urban: co se dříve mohlo nabídnout majitelům, dnes již nepůjde

Robert Urban stojí za projektem StálýNájem.cz. Vybrat ideálního nájemce není snadné. Proto lze, zejména v Praze, využít službu, která garantuje pravidelný nájem a řešení problémů spojených s pronájmem bytů. Realitní služby pandemie samozřejmě zasáhla v nemalé míře.

1. Jak vás zasáhla opatření proti šíření koronaviru?

Zásah je citelný, hlavně z důvodu menšího zájmu o nabízené byty. Riziko je nejspíš ve schopnosti platit nájem. I když doufáme, že to bude jen krátkodobá situace. Lidé myslím musí upřednostnit bydlení před novým telefonem nebo televizí.

2. Pomohl vám některých z vládních programů pro zmírnění ekonomických dopadů?

Podporu živnostníků a ošetřovné. Bohužel špatné je vyplácení, ale to je spíše pro naše klienty, což ovlivňuje i nás. Pro nás bohužel žádná podpora nebyla.

3. Jak se změnila vaše podnikatelská strategie? Našli jste na trhu nové příležitosti?

Zatím se strategie nemění. Více se zaměříme na internet a možnost pronajmout si byt bez osobní prohlídky a schůzky. Co je už je teď jasné je to, že to co se dříve mohlo nabídnout majitelům, dnes již nepůjde.

Zajímá vás, co říkají další podnikatelé? Projděte si poslední rozhovory na průvodcepodnikáním.cz.

Jak se změní pracovní trh po koronaviru a jaká je aktuální situace v ČR a na Slovensku?

Koronavirus SARS-CoV-2 je aktuálním tématem číslo jedna napříč celým světem. Novým typem koronaviru nakazili lidé ve více než 200 státech a počet nakažených je k 17.4.2020 je téměř 1 500 000 (sledujte aktuální informace na worldometers.info/coronavirus/).

Koronavirus SARS-CoV-2 je aktuálním tématem číslo jedna napříč celým světem. Novým typem koronaviru nakazili lidé ve více než 200 státech a počet nakažených je k 17.4.2020 je téměř 1 500 000 (sledujte aktuální informace na worldometers.info/coronavirus/). Na šíření koronaviru reagují státy celou řadou opatření včetně uzavření hranic nebo celoplošné karantény. Jaké kroky podnikla slovenská a česká vláda k tomu, aby podpořila pracovní trh a jak se změní trh práce po pandemii koronaviru?

Aktuální situace v České republice

Česká republika hlásila první nakažené koronavirem 1. 3. 2020. K dnešnímu dni přesahuje počet nakažených 6 400 a doposud si koronavirus v České republice vyžádal více než 170 obětí. Jak Česká republika zahájila boj s koronavirem? Uzavřela hranice a v pondělí 16. 3. vyhlásila celoplošnou karanténu, o dva dny později pak zavedla povinnost nosit roušky.

Opatření podporující trh práce v ČR

Vláda České republiky po vyhlášení celoplošné karantény přistoupila k řadě opatření, která mají pomoci zaměstnavatelům, zaměstnancům i živnostníkům postiženým koronavirem.

Pokračovat ve čtení „Jak se změní pracovní trh po koronaviru a jaká je aktuální situace v ČR a na Slovensku?“

Ekonomika za časů koronaviru

Coronavirus, koronavirus, COVID-19. Pandemie, která hýbe světem. Jaký dopad bude mít na českou a celosvětovou ekonomiku? Sledujte důležité články.

Coronavirus, koronavirus, COVID-19. Pandemie, která hýbe světem. Jaký dopad bude mít na českou a celosvětovou ekonomiku? Sledujte důležité články.

Virus je rozšířený v Itálii, Jižní Koreji, Španělku, Německu, ve Francii, v USA, atd. K dnešnímu dni je známo 157 197 případů nakažení a 5 839 tomuto viru podlehlo. Aktuální data sledujte na Coronavirus Update (Live).

Pokračovat ve čtení „Ekonomika za časů koronaviru“