Myslete na budoucnost. Zařiďte si spořicí účet

Možná právě sníte o novém autě. Nebo se chcete pustit do rekonstrukce vaší kuchyně. Nebo si chcete splnit jiné přání z vašeho pomyslného seznamu, ale k realizaci vám chybí nějaká ta finanční rezerva. Právě v takových chvílích se vyplatí disponovat spořicím účtem, na který si budete pravidelně odkládat část svých financí, a nečekané výdaje mnohem lépe ustojíte. Přečtěte si, jak začít spořit a jaké výhody přináší spořicí účet založený u ING.

Jak začít spořit

Možností spoření existuje v současné době velká řada. Nezáleží přitom na tom, jak velkou sumu si každý měsíc odkládáte, ale spíše na tom, abyste to dělali pravidelně a svědomitě. Díky tomu si totiž budujete jeden z nejdůležitějších finančních návyků.

Naspořené peníze poté můžete využít:

  • k překlenutí náročnějšího finančního období,
  • k pořízení věcí do domácnosti nebo nového automobilu,
  • k rekonstrukci vašeho domova,
  • nebo třeba jako základ vaší budoucí hypotéky.

Způsobů spoření je samozřejmě spousta. Přebytečnou hotovost si můžete odkládat doma do prasátka, nebo si ji vkládat na spořicí účet. Nevýhodou domácího spoření je přitom skutečnost, že se vám nijak nezhodnocuje. Na rozdíl od toho peníze na spořicím účtu bývají úročeny, díky čemuž se vám alespoň částečně zhodnocují. Procento úročení je přitom u každého poskytovatele spořicích účtů mírně odlišné.

Sbírejte kovové mince

Určitě to také znáte. Pokud používáte hotovost, ve vaší peněžence se hromadí spousta drobných. Zkuste si je na konci každého dne z peněženky vytáhnout a uložit do kasičky. Úbytku takových drobných si prakticky ani nevšimnete a jakmile se rozhodnete pokladničku vysypat, budete velmi mile překvapeni. Mince si poté můžete jednoduše vložit na spořicí účet a pokračovat zase od začátku.

Nastavte si trvalý příkaz

Pokud chcete své spoření maximálně zautomatizovat, můžete si jednoduše nastavit trvalý příkaz. Předem si stanovte, kolik peněz si chcete každý měsíc odložit a v této výši si nastavte i pravidelnou platbu z vašeho běžného účtu na účet spořicí.

Odkládejte si procento z každého příjmu

Pokud jsou vaše příjmy variabilní a v průběhu roku se mění, můžete vyzkoušet tuto metodu. Jednoduše si určete, jaké procento z každého příjmu si budete odkládat. Může to být třeba 10, 15 nebo 20 %. Je to jen na vás. Jakmile vám na účet nějaké peníze přijdou, okamžitě si dané procento z nich převeďte na spořicí účet. Pokud budete nekompromisní, váš zůstatek na spořicím účtu se bude neustále zvyšovat a vy budete časem velmi mile překvapeni.

Jaké výhody spořicí účet přináší?

Spořicí konto u ING si můžete založit jednoduše online, bez nutnosti osobní návštěvy pobočky, což je v dnešní době rozhodně velkým plus. ING má přitom pro nové klienty připravenou speciální akci. Po dobu prvních tří měsíců od založení ING konta budou vaše úspory do celkové výše 300 000 Kč úročeny sazbou 0,5 % p.a.

Výhodou je rovněž skutečnost, že si ING spořicí účet založíte bez zbytečných poplatků. Peníze si zároveň budete moct kdykoliv vybrat podle toho, jak se vám to hodí, aniž byste za jednotlivé převody museli platit další peníze navíc. Pokud si proto chcete ponechávat určitou finanční rezervu s možností peníze kdykoliv použít na nečekané výdaje, vyjde vám toto konto maximálně vstříc.

ING přináší novinky ve svých službách

ING v nedávné době představilo hned několik novinek, které se ke spořicím účtům vztahují. Tyto drobnosti se přitom podílí na mnohem větším uživatelském komfortu a klientům přináší řadu užitečných výhod.

Majitelé ING konta si například nově nemusí zbytečně pamatovat své klientské číslo. Místo toho si mohou sami vybrat a nastavit své vlastní uživatelské jméno, prostřednictvím kterého se budou přihlašovat do mobilního i internetového bankovnictví.

V letošním roce jsme zažili spoustu nečekaných změn spojených s celosvětovou koronavirovou pandemií. S ohledem na to se i ING rozhodlo maximálně rozšířit nabídku svých služeb, které lze vykonávat z pohodlí domova. Bezpečně se proto můžete přihlásit do internetového i mobilního bankovnictví, podívat se na aktuální zůstatek i si zobrazit výpis z účtu. Užitečná je i možnost snadného zadání platby, trvalého příkazu či inkasa, možnost správy svých investic nebo třeba změny osobních údajů.Vzhledem k současné situaci je stále třeba počítat s tím, že se můžeme setkat s druhou koronavirovou vlnou, která nás opět přivede do určité izolace. Pokud se však rozhodnete pro spořicí účet u ING, nemusíte se nenadálých situací obávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *